fbpx
Yeşil İş Zirvesi 2022 Karbon Nötr Gerçekleşiyor
Karbon Nötr

YEŞİL İŞ ZİRVESİ 2022 KARBON NÖTR GERÇEKLEŞİYOR

Pandemi süreci alışkanlıklarımız ve davranışlarımız da dahil olmak üzere her şeyi büyük ölçüde değiştirdi. Bu süreçte yüz yüze toplantıların, etkinliklerin yerini de online ortamda gerçekleşenler aldı.

Günlük yaşantımızda yaptığımız hemen hemen her şeyin bir çevresel ayak izi var ve maalesef karbon emisyonu yaymamak mümkün değil. Ama azaltmak bizim elimizde.. Bu nedenle sorumlu markalar artık etkinliklerinin çevresel etkilerini ölçmeye ve bu etkileri azaltmak için çalışmalara başladı.

Online ortamda gerçekleşen etkinliklerin çevresel ayak izi, fiziki etkinliklere göre çok daha düşük olsa da yine de arkamızda bir ayak izi bırakıyoruz. Bizler de bu sorumluluğumuzun bilincinde olarak, sürdürülebilir bir gelecek için tüm taraflarda farkındalığı artırmak, çevreye duyarlılığı sağlamak ve çevresel etkileri azaltmak amacı ile Yeşil İş: Sürdürülebilir İş Zirvesi 2022’yi KARBON NÖTR olarak gerçekleştiriyoruz.

  • Hiçbir basılı materyal kullanmayıp, tüm davetleri online gerçekleştirerek hem kağıt tüketimi hem de gönderimden kaynaklanan karbon emisyonunun önüne geçiyoruz.
  • Hem konuşmacılar hem de katılımcılar online olarak bağlantı sağladığı için ulaşımdan kaynaklanan karbon emisyonunun önüne geçiyoruz.
  • Alan ısıtma/soğutma, aydınlatma ve elektronik ekipman kullanımı fiziki etkinliklerde büyük emisyon kaynaklarından biri. Katılımcıların online olarak bulundukları alanlardan katılımı ile bu emisyonun da büyük ölçüde önüne geçmiş oluyoruz.
  • Konuşmacılar dışında katılımcıların kameralarının kapalı olması da data kullanımını düşürerek karbon ayak izinin azaltılmasına yardımcı oluyor.
  • Etkinlik öncesi ve sonrası katılımcılara gereksiz e-posta göndermeyerek karbon ayak izinin azaltılmasına yardımcı oluyoruz.

Tüm bunlara rağmen yine de arkamızda bir ayak izi bıraktığımızı biliyoruz…

Bunun için de hem hazırlık hem de etkinlik sırasında ortaya çıkan karbon emisyonunu hesaplayıp, dengeleyerek etkinliğimizi KARBON NÖTR yapıyoruz.

Detaylı bilgi için bizim ile iletişime geçin!

© 2022 Sürdürülebilirlik Akademisi. Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kullanımı yasal takip konusudur.