İş'te Eşit Kadın Sertifikası

Sürdürülebilirlik Akademisi ve Intertek işbirliği ile iş hayatında kadınlara eşit haklar ve fırsatlar sunan kurumlar bağımsız bir denetim sonrası sertifikalandırılıyor. Sertifikaya hak kazanan özel şirketlerin, Sivil Toplum Kuruluşları’nın ve Yerel Yönetimler’in eşitlikçi yaklaşımlarının bu yöndeki dönüşümü desteklemesi hedefleniyor.

Bağımsız sertifikasyon denetimlerini 100’den fazla ülkede denetim, gözetim, test, kalite denetimi ve sertifikasyona kadar pek çok alanda farklı sektörlerde hizmet veren İngiliz denetim şirketi Intertek gerçekleştiriyor.

Sertifika denetimlerinin 5 ana başlığı ; Yönetim Sistemi, İşe Alım ve Çalıştırma, İş Sağlığı ve Güvenliği, Tedarik Zinciri ve Sosyal Etki.

Kurumların sertifikaya hak kazanmalarını sağlayan uygulamalarının sürdürülebilir ve sürekli gelişime açık olması en temel hedefimiz.  Sertifikanın geçerlilik süresi 2 yıldır.

İş'te Eşit Kadın

İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nın değerlendirme metodolojisi, iş hayatında eşitlik prensiplerimize göre oluşturuldu.  Bunlar;

· Cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve ayrımcılık yapılmaması
· Ayrımcılığa karşı etkin bir yönetim sistemi oluşturulması
· Güvenli çalışma koşullarının sağlanması
· Şiddet ve tacizi önleme mekanizmalarının oluşturulması
· Tedarik zincirinin politikalar doğrultusunda bilgilendirilmesi
· Cinsiyet eşitliği ve kadının güçlenmesi için sosyal etki oluşturulması
· Tüm paydaşların çözüme katılımının sağlanması

İş’te Eşit Kadın Sertifikası almış kurumlar, cinsiyet farkı gözetmeksizin tüm çalışanları için en uygun iş ortamlarını yaratmak için çalışırlar.  Bu yaklaşımları ile de tercih edilen güçlü işveren markası olma yolunda önemli bir fark yaratırlar.

İEK

Eşitlikçi ve ilerici politikalarını belgelendirmiş kurumlar  yeni iş birlikleri kurma ve yatırım alma konularında da rekabetçi bir avantaja sahip olurlar.

Çalışan memnuniyeti, yeni yetenekler için tercih edilir olmak, yeni iş birliği imkanlarında öne çıkmak, cinsiyet eşitliğinin ekonomik katkılarından yararlanabilmek ve adil toplum düzenine destek için kurumunuzu İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya davet ediyoruz.

Sürdürülebilirlik Akademisi İntertek

Sertifika Alan Kurumlar

Bizimle iletişime geçin

İş’te Eşit Kadın Sertifikası ile ilgili detaylı bilgi için