Karbon Ayak İzi Bilgilendirme ve Hesaplama Eğitimi

Eğitim Hakkında

İklim değişikliği, tüm dünyayı etkileyen çevresel bir sorun olmasının yanı sıra, ekonomik ve sosyal etkileri ile de güvenlik sorunu olarak da kabul edilmektedir. Aşırı hava olaylarının madencilik, tarım ve yerleşim alanları üzerindeki etkisinin giderek daha fazla hissedildiği görülmektedir. Bu etkilerin bilinmesi ve giderilmesi için önlemlerin alınması, kuruluşların sürdürülebilirlikleri için önem taşımaktadır.

Döngüsel ekonomiye ve düşük karbon ekonomisine geçiş yapabilmek için stratejilerini ve aksiyonlarını belirleyen kuruluşlar, iklim değişikliğinin etkilerini daha iyi yöneterek rekabetçi ortamda devamlılıklarını sağlayabileceklerdir. Bu eğitim, katılımcılara iklim değişikliğin ana sebebi olan karbon ayak izi ile ilgili kavramlar, yaklaşımlar, metodolojiler hakkında temel bilgileri aktararak vizyoner bir bakış açısı yaratmayı hedeflemektedir.

Eğitim, interaktif olarak gerçekleştirilmekte ve anlayışın pekiştirilmesi için genel örnekler verilmektedir.

Eğitim İçeriği

  • İklim Değişikliği ve Tanımlar
  • Kyoto Protokolü’nden Paris Anlaşması’na Giden Yol
  • Kuruluşlarda karbon yönetimi
  • Hesaplama adımları
  • Hesaplama metodolojileri ve hesaplama kaynakları
  • Doğrudan emisyonlar (Kapsam 1) için uygulamalı karbon ayak izi hesaplama

Kimler Katılmalı?

İklim değişikliğinin sebepleri, karbon ayak izinin yönetilmesi, döngüsel ekonomi ve karbon piyasaları hakkında bilgi sahibi olması gerekli görülen çalışanlar ile yöneticiler bu eğitime katılabilirler. Konunun hassasiyetine önem veren ve kurumunda farklılık yaratmak isteyen tüm çalışanlar için uygun bir eğitimdir.

* En az 10, en fazla 15 kişi ile gerçekleşmektedir

* Bu eğitim, talep doğrultusunda kuruma özel olarak, kurumun içinde bulunduğu sektör ve çalışmalar benchmark edilip ihtiyaçlara göre tasarlanarak verilmektedir. Kurumunuza özel talepler için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Karbon Ayak İzi Bilgilendirme Eğitimi

Eğitim Tarihleri

11 Ocak 2022
8 Şubat 2022
8 Mart 2022

Eğitimin Süresi

4 saat

Lokasyon

Eğitim sanal sınıf ortamında canlı olarak gerçekleştirilecektir.