Yaşam Döngüsü Eğitimi

Eğitim Hakkında

Yaşam döngüsü yaklaşımı bir ürünün ya da hizmetin üretiminde ve tüm değer zincirindeki etkileri belirlemeyi ve yönetmeyi sağlar. ISO standartları yüksek seviye yapı ile birlikte yaşam döngüsü yaklaşımını baz almıştır. Ürünlerin çevresel etkilerinin yönetilmesi, çevresel etiketler, tedarik zincirini yönetmek, diğer dolaylı (Kapsam 3) emisyonlar gibi üretim sınırlarının dışına çıkan bütün konular yaşam döngüsü yaklaşımı ile ilgilidir.

Yaşam döngüsü yaklaşım uygulamaları hakkında çalışmak isteyen katılımcılara yaşam döngüsü bakış açısını kazandırmak ve temel bilgilerin verilmesidir. Bu temel bilgiler katılımcıların yol haritalarını oluşturabilmelerini sağlayacaktır.

Eğitim İçeriği

  • Yaşam döngüsü analizi ile ilgili terimler ve tarifleri
  • Yaşam döngüsü yaklaşımı ve uygulama alanları
  • İlgili standartlar ve metotlar
  • Yaşam döngüsü süreçleri

Kimler Katılmalı?

Yaşam döngüsü temel kavramları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ve yol haritası oluşturmak isteyen bireyler ve kurumlarda çalışanlar bu eğitime katılabilirler. Konunun hassasiyetine önem veren ve kurumunda farklılık yaratmak isteyen tüm çalışanlar için uygun bir eğitimdir.

* En az 10, en fazla 15 kişi ile gerçekleşmektedir.
* Bu eğitim için açık bir tarih bulunmamaktadır. Talep formunu doldurarak ilgili eğitim takvimi planlandığında sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

* Bu eğitim, talep doğrultusunda kuruma özel olarak, kurumun içinde bulunduğu sektör ve çalışmalar benchmark edilip ihtiyaçlara göre tasarlanarak verilmektedir. Kurumunuza özel talepler için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Marka ve Sürdürülebilir İnovasyon Kültürü Eğitimi

Eğitimin Süresi

2 saat

Lokasyon

Eğitim sanal sınıf ortamında canlı olarak gerçekleştirilecektir.